Uygulamayı İndir
Lütfen Bekleyiniz.
Uygulamayı İndir
Foneva Portföy Yönetim A. Ş. 2024 Tüm Hakları Saklıdır

Hakkımızda

Çağan Şentürk

Çağan Şentürk

Chief Technology Officer

1993 yılında Amerika’da Lehigh Üniversitesi İnşaat Fakültesi'nden mezun olduktan ve bir süre New York’ta bu alanda çalıştıktan sonra, Columbia Üniversitesi’nde bilgisayar konusunda yüksek lisans programına başlayıp, 1997 yılında mezun oldu.

 

1996-2000 yılları arasında Amerika’da Cambridge Technology Partners, Priceline gibi firmalarda yazılım mühendisi olarak çalıştıktan sonra, kendi şirketini kurup Planned Parenthood, Kinexus, TouchLocal (Londra) gibi şirketlerin sistemlerinin mimarisi ve programlanması projelerinde çalıştı.

 

2005 yılında Türkiye’ye kesin dönüş yaptıktan sonra, burada kurduğu ortaklıkla Mondus.net, Profesyo.net, StarTakip.com, Madalion.com, KanalApp gibi internet ve mobile projelerinde CTO olarak görev aldı.

 

Şentürk 2020 yılından bu yana fintek konusunda yazılım mimarisi ve programlanması konusunda danışmanlık veriyor. İlgilendiği teknolojiler arasında kripto sistemleri, akıllı kontratlar, sistem mimarileri ve programlama dilleri olan Şentürk, Fonmap'te CTO olarak kariyerine devam ediyor.