Uygulamayı İndir
Lütfen Bekleyiniz.
Uygulamayı İndir
Foneva Portföy Yönetim A. Ş. 2024 Tüm Hakları Saklıdır

BV Portföy Joygame Pre-IPO GSYF (JOY)

BV Portföy Joygame Pre-IPO GSYF (JOY)

Her Yeni Doğan Gamer ile Büyüyen Sektörün Gözde Merkezi Türkiye

200 Milyar USD üzerinde büyüklüğe ulaşan global oyun sektörünün, yapay zeka ve karma gerçeklik teknolojilerinin de entegrasyonu ile önümüzdeki 5 yılda en az  80  Milyar  USD  daha büyümesi bekleniyor. Oyun ve oyunlaştırma trendleri, hayatın her alanına kanalize olarak, her yeni doğan bebeğin  “gamer”  olduğu dünyada bugün 3 milyar üzerinde tüketicisi olan bir ekonomi haline geldi. Türkiye 2 unicorn çıkarmış olmasının haklı gururunu yaşamanın yanında yaklaşık 700 oyun geliştirme stüdyosu ile dünyanın en önemli oyun geliştirme merkezlerinden biri. Joygame ise, Türk oyun stüdyoları ile ortak geliştirdiği oyunları dünya çapında yayınlayarak başarıya ulaştıran iş modelini 14 yıllık tecrübesi ve global iş ortakları ile sürdüren bir yapı taşı.

Burak Balık
BV Portföy Joygame Pre-IPO GSYF Yatırım Komitesi Üyesi

Neden Yatırım Yapmalısınız?

GLOBAL
Netmarble ortaklığıyla, Amerika, Avrupa ve Asya başta olmak üzere tüm dünyada toplam 120 milyonun üzerinde oyuncu kitesine sahip Joygame, Türkiye’nin global oyuncusu.

KAPSAMLI OYUN EVRENİ
Bünyesindeki 19 yaratıcı oyun stüdyosu ile mobil, PC, AR/VR ve Web3 oyunlarından oluşan çeşitlendirilmiş geniş bir oyun evrenine sahip.

TECRÜBELİ
Oyun geliştirme, data analitiği ve dijital pazarlama alanlarında 150’den fazla insan kaynağı ile 2009’dan bugüne faaliyetlerine kesintisiz devam eden Türkiye’nin en tecrübeli oyun şirketi.